Infobar icon

Odporúčame vám slovenský prírodný repelentný sprej bez obsahu škodlivých látok. Vhodný aj pre detskú pokožku.

Kategórie
 
 
 
 
 
 
Na čo si dať pozor pri kúpe mlynčeka na obilie?

Nie je jednoduché vybrať konkrétnu značku či model mlynčeka na obilie. V nasledujúcom článku vám chceme pomôcť a ukázať, na čo si treba dať pozor pri výbere mlynčeka na obilie.

 

Z akého materiálu?

Existujú mlynčeky na obilie vyrobené z dreva, z plastu alebo z materiálu ako Arboblend, čo je recyklované drevo. Výsledok mletia je nezávislý od použitého materiálu, takže je to predovšetkým otázka vkusu.

Väčšina kupujúcich však stále uprednostňuje zariadenie vyrobené z dreva. Najčastejšie používané druhy dreva sú buk a lipa. Pre naše mlynčeky na obilie sa používa hlavne buk, masívny alebo preglejka. Výnimkou je ručný mlynček, ktorý je vyrobený z javora a KoMoMio - ten je vyrobený z dreva a Arboblendu.

 

Odkiaľ pochádzajú použité materiály?

Tiež veľmi dôležité: Odkiaľ pochádza materiál, z ktorého sú zariadenia vyrobené?

Najmä pri dreve by ste zrejme chceli vedieť, či kúpou zariadenia v konečnom dôsledku podporujete odlesňovanie dažďového pralesa, alebo si ho môžete s čistým svedomím kúpiť. Na naše zariadenia používame iba trvalo udržateľné certifikované drevo podľa certifikátu PEFC. Tým my a naši zákazníci kúpou podporujeme trvalo udržateľné lesné hospodárstvo.

 

Elektrický alebo ručný?

Jedna z najdôležitejších otázok pri kúpe mlynčeka na obilie: Chcem mlieť pohodlne elektricky alebo mám radšej ručné ovládanie?

Výhody ručných mlynčekov sú zrejmé: nie je potrebná elektrina, takže môžete mlieť kdekoľvek. Navyše tieto mlyny melú mimoriadne ticho. Ručné mlynčeky sa preto dôrazne odporúčajú na príležitostné použitie.

Ak to však máte radi trochu pohodlnejšie alebo používate mlynček na obilie pravidelne, budete pravdepodobne inklinovať k elektrickému. Melú oveľa rýchlejšie než ručné mlynčeky.

 

 

Aký výkon motora si vybrať?

Stačí vám spracovať mäkké zrná ako pšenica, špalda či raž? Alebo by ste chceli spracovať aj šošovicu, cícer, kukuricu či proso? 

Veľmi dôležitá otázka pri výbere správneho mlynčeka na obilie, pretože nie každý dokáže všetko. Napríklad na výrobu jemnej múky z ryže alebo strukovín potrebujete mlynček na obilie s výkonom najmenej 360 wattov. Rýchlosť spracovania mletého materiálu závisí aj od výkonu motora: čím viac wattov má motor, tým viac sa môže mlieť za minútu. Základné pravidlo: 250 a 360 W motory vytvoria asi 100 gramov najjemnejšej múky za minútu. Pri väčšej potrebe, teda vo veľkých domácnostiach alebo pri komerčnom využití, dáva zmysel väčší výkon – najlepšie aspoň 600 wattov. Ašpirujúci profesionálni pekári tu majú úplne iné požiadavky ako príležitostné mlynčeky, preto by pri kúpe mal hrať rozhodujúcu úlohu výkon motora. V našom sortimente máme mlynčeky na obilie s výkonom 250 - 750 wattov. Naše motory sú všetky priemyselné motory - takže sú mimoriadne kvalitné, odolné a rýchlo melú tú najjemnejšiu múku

 

 

Aké mlecie kamene si vybrať?

Rozdiely sú aj v použitých mlecích kameňoch. V prvom rade sa rozlišujú kamenné a oceľové mlynčeky

Keďže oceľové mlynčeky režú zrno iba mikroskopicky a nedrhnú ho medzi dvoma mlecími kameňmi ako pri kamennom mlynčeku, výsledok oceľového mlynčeka je rovnaký ako pri jemnom sekaní – ako pri sekaní zrna mixérom na veľmi malé kúsky. 

Olejnaté semená ako ľanové semienko, mak, sezam atď. je možné v malom množstve pomlieť v kombinácii s obilím na kamennom mlynčeku. Kamenným mlynčekom sa dá vyrobiť oveľa jemnejšia múkaKeďže mlecie kamene z prírodného kameňa sú dosť drahé a vyžadujú si veľkú starostlivosť, mlecie kamene vyrobené z korundovej keramiky sa stali všeobecne uznávanými. Tieto sú kvalitne zhutnené, odolné a extrémne robustné kamene z korundovej keramiky. Materiál je lisovaný a vypálený do tvaru a má vlastnosti podobné prírodnému kameňuMlecie kamene sú tvrdé, odolnejšie a brúsia obzvlášť jemne. Ale aj extrémne odolné a dokonca aj samoostriace – ďalšia výhoda oproti prírodným kameňom či oceľovým brúskam. Z týchto dôvodov používame v našich obilných mlynčekoch iba keramické korundové kamene

Tiež je dôležité: Je ľahké vymeniť mlecie kamene? Vymeniteľná mlecia komora sa odporúča najmä vtedy, ak sú v domácnosti ľudia s neznášanlivosťou lepku, ale aj vtedy, ak meliete korenie a nechcete, aby vám múka chutila za korením pri ďalšom procese mletia. 

Sme jediným výrobcom, ktorý má zodpovedajúce vymeniteľné mlecie komory pre všetky modely mlynčekov. To vám ušetrí druhé zariadenie!

 

Jednoduchá obsluha

Nikto nechce zložitú obsluhu, či už chcete upravovať mletie alebo meniť mlecie kamene. Najmä ak používate mlynček na obilie pravidelne, malo by to byť jednoduché a pohodlné. S mlynčekmi na obilie KoMo môžete otáčaním lievika nastaviť stupeň mletia – jednoduchšie to už byť nemôže! 

Tiež je dôležité: Ako ľahko sa mlynček na obilie čistí? S našimi zariadeniami je to veľmi jednoduché. Spravidla postačuje nahrubo namletá hrsť nevarenej hnedej ryžeMlecie kamene by potom mali vyzerať ako nové.

 

Dlhá životnosť mlynčeka je dôležitá

Samozrejme chcete, aby vaše nadšenie z mlynčeka vydržalo čo najdlhšie. Nákup kvalitných mlynčekov na obilie môže byť o niečo drahší - ale to sa oplatí, ak zariadenie bude bez problémov fungovať dlhé roky. Oplatí sa preto pozrieť si výrobné podmienky a záručnú dobuV našich zariadeniach sú použité 100% komponenty z Európy a takmer celé ich vyrábame v dielni pre telesne postihnutých v RakúskuNa naše mlynčeky na obilie poskytujeme 12-ročnú záruku na súkromné ​​použitie, a to nie bezdôvodne. O kvalite zariadení sme absolútne presvedčení.

 

Existuje aj kombinované zariadenie?

Iba meliete alebo aj vločkujete? Ak si chcete vychutnať aj čerstvo rozdrvený ovos, ľanové semienko a mnohé ďalšie druhy obilia a olejnín, mali by ste zvážiť kúpu takzvaného kombinovaného prístroja. Tieto kombinujú mlynček na obilie a vločkovač v jednom zariadení a ich nákup je lacnejší ako nákup jednotlivých zariadení. S našimi kombinovanými prístrojmi si dokonca môžete zomlieť múku na chlieb a zároveň ovsené vločky na raňajkové müsli.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia