Infobar icon

Odporúčame vám prírodný repelentný sprej HERB s obsahom prírodných éterických olejov – levandule, citronely, geránia, mäty, rozmarínu, klinčeka a eukalyptu, vďaka čomu je prírodný repelent vhodný aj pre detičky.

Kategórie
 
 
 
 
 
 

Ako sa starať o sójové sviečky

Naše články - BLOG
Napísal Tím DOBRIO
01.10.2022

Aby vám vaše sviečky zostali pekné aj po zapálení a doba ich horenia sa predĺžila, je potrebné sa o ne správne starať. Pripravili sme preto zoznam pravidiel starostlivosti o sviečky:

  1. Sviečky skladujte na chladnom, tmavom a suchom mieste.
  2. Pred zapálením skontrolujte, či nie sú na sviečke nečistoty. Na odstránenie prachu použite mäkkú handričku. 
  3. Pri prvom zapálení nechajte voskom pokryť celú plochu sviečky. Naučíte tým sviečku horieť rovnomerne a predĺži sa tak doba horenia. Asi najčastejším problémom, s ktorým sa milovníci sviečok stretávajú, je takzvané „tunelovanie“ sviečky. V praxi to znamená, že vosk sa topí iba v strede sviečky a nie rovnomerne po celom povrchu, čo spôsobuje, že sa tu vytvorí „tunel“. Vosk má totiž čosi ako pamäť a prvotný bazénik sviečke zaručí, že pri každom ďalšom zapálení bude horieť dobre. To znamená, že zvyšky vosku neostanú nevyužité na stenách pohára. Ak sa už tunel vytvorí, vyrovnajte povrch lyžičkou a rovnomerne ho zahrejte horúcim vzduchom. Niekedy pomôže aj na pár minút obaliť pohár alobalom s dierkou v strede.
  4. Rozpustený vosk udržujte bez ohorených zápaliek a nečistôt.
  5. Ak sa pri horení sviečky v skle vytvárajú na poháriku sadze, sviečka nehorí správne. Sviečku zahaste, pohárik nechajte vychladnúť a očistite vlhkou handričkou. Orežte knôt a sviečku môžete znovu zapáliť.
  6. Sviečku tiež uhaste, ak sa z nej dymí, plameň je nestály alebo príliš vysoký. Plamienok by mal byť pokojný v tvare slzy. Nechajte sviečku vychladnúť, zrežte knôt a a potom ju môžete opäť zapáliť.
  7. Udržujte knôt čistý a s dĺžkou 5 mm. Knôt na túto dĺžku skráťte aj pred prvým zapálením. To zaručí rovnomerné spaľovanie sviečky a stabilný plameň.
  8. Pokiaľ nechcete, aby sa zo sviečky dymilo, nesfukujte plameň. Knôt odporúčame uhasiť v roztavenom vosku a potom ho zase vyrovnať.
  9. Prestaňte používať sviečku, keď v spodnej časti nádoby zostane cca 1 cm vosku.
  10. Nezapalujte sviečky na miestach, kde je priame slnečné svetlo. Sviečka vtedy horí rýchlejšie.
  11. Nezapalujte sviečky v sklenenom predmete, ktorý nie je na to špeciálne určený. Sklenené poháriky na sviečky sú odolné voči teplotným zmenám, čo obyčajné sklo nedokáže.
  12. Na odstránenie vosku nepoužívajte ostré predmety, ktoré by mohli sklo poškriabať alebo oslabiť. Odporúčame zvyšky vosku zaliať horúcou vodou a pohárik opláchnuť. To zmyje všetky zvyšky vosku a pohárik je pripravený na ďalšie použitie.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia